T-Exkurze: Meteorologicko-klimatologický workshop

Dovolujeme si Vás pozvat na třetí T-Exkurzi letošního roku, tentokrát na téma meteorologicko-klimatologického workshopu pod vedením dlouholeté Talnetí instruktorky, Zuzky Klukové.

Anotace: Lákalo by vás vyrobit si vlastní teploměr, barometr, vlhkoměr nebo další meteorologické přístroje? Chcete se dozvědět více o meteorologických měřeních? Zajímá vás klimatologie, globální oteplování a všechno kolem toho? Přijďte na listopadový meteorologicko-klimatologický workshop! V první části se zaměříme na meteorologické veličiny a společně si na jejich měření vyrobíme přístroje. Ve druhé části pak zabrousíme do klimatologie a pomocí živého modelu, kde interakce mezi prvky klimatického systému budete představovat vy, se seznámíme se zpětnými vazbami v klimatickém systému a nasimulujeme si i globální oteplování.

Doporučený věk: Workshop je atraktivní spíše pro mladší Talneťáky (11 – 15 let), ale zapojit se může kdokoliv, koho téma zajímá.

Pomůcky s sebou: zápisník a psací potřeby

Termín prezenční části: sobota 4. listopadu 2023 10:00 – 15:00 v Praze, Žitná 2055/32 (Talnetí klubovna)

Strava: zajištěna po dobu konání akce

Účastnický poplatek za T-Exkurzi je 100 Kč (lze požádat o prominutí účastnického poplatku). Akce je podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Přihlásit se můžete na tomto odkaze.