Učíte nebo znáte nadané dítě?

Máte ve svém okolí dítě, které se nadprůměrně zajímá o určitý obor nebo zkrátka svět okolo sebe? Dítě, kterému nestačí nebo nevyhovuje běžná školní výuka a má zájem se dozvídat více a rozvíjet se?

Odborníci na nadání předpokládají, že až každé páté dítě má určitý typ nadání. Může se jednat vcelku o cokoliv – přírodní vědy, jazyky, hudbu, technické myšlení… Jak vyplývá z tematické zprávy České školní inspekce z roku 2022, která se zabývá právě podporou nadaných na úrovni ZŠ a SŠ, většinu nadaných se nedaří z různých důvodů identifikovat.

Ať už je striktní identifikace nadaných jedinců účelná či nikoliv, v Talnetu věříme, že každé dítě či mladý člověk má mít možnost rozvíjet svůj zájem, a to v individuálněji vedených aktivitách, než je zvykem ve formálním vzdělávání. Nezáleží na tom, zda je dítě nadané nebo “pouze” motivované – aktivity Talnetu jsou otevřeny všem, kdo o ně stojí.

Pro lepší představu si můžete prohlédnout naše T-Aktivity. Neváhejte nás v případě zájmu kontaktovat.

Pokud máte možnost předat informace o existenci Talnetu jednotlivcům, školním třídám, kroužkům, oddílům atp., budeme Vám velmi vděční! Můžete také využít náš letáček.

V případě dotazů a pro bližší informace se obraťte na info "kotrmelec" talnet.academy.