Časté otázky (FAQ)

Je Talnet zdarma, nebo musím platit nějaké poplatky?

V Talnetu věříme, že naše aktivity by měly být přístupné všem bez ohledu na jejich finanční možnosti. Náš tým je tvořen dobrovolníky a lidmi zapálenými pro rozvíjení zájmů zvídavé mládeže. Z tohoto důvodu jsou talnetí on-line aktivity zcela zdarma a prezenční akce pouze za symbolické poplatky, případně za nutné náklady (v závislosti na množství získaných grantových prostředků a darů). V případě potřeby lze i tyto poplatky odpustit – více informací a další možné formy podpory (např. materiální) nalezneš na stránce Talnet zdarma.

Má Talnet nějakou centrální registraci účastníků?

Součástí Talnetu se stáváš přihlášením na kteroukoliv z našich akcí. Nemáme centrální evidenci ani “přihlášku do Talnetu” jako takového.

Záleží na tom, kde bydlím?

Vůbec ne, on-line aktivit se samozřejmě můžeš odkudkoliv. Pokud s námi budeš chtít jet na soustředění nebo expedici, výlet mimo domov tě samozřejmě nemine, ale není to nic povinného a neděje se to pořád. 🙂

Musím se povinně zúčastnit určitého množství aktivit, ať můžu být součástí Talnetu?

Rozhodně ne. Můžeš se zúčastnit čeho chceš v rozsahu, který ti vyhovuje.

Zajímají mě humanitní vědy, je Talnet i pro mě?

Ano! Máme T-Kurzy zaměřené na humanitní vědy, na expedici rádi otevíráme historickou sekci… Na oboru tvého zájmu nezáleží, Talnet zastřešuje tak trochu všechno.

Musím papírově dokládat své nadání?

Žádné potvrzení po tobě nechceme. Důležitý je zájem, motivace a chuť vyzkoušet si něco nového.

Nejsem si jistý/nejistá, jestli je Talnet pro mě. Jsem dostatečně nadaný/nadaná?

Nadání má mnoho forem a my tady nejsme od toho, abychom soudili jeho míru. Zkrátka se k nám přidej a vyzkoušej si naše aktivity, jsme otevřená a přátelská komunita. 🙂

Jsem učitelka nebo učitelka. Jak mám Talnet doporučit svým žákům a jak se dozvědět, co je zrovna nového?Jednou měsíčně posíláme newsletter, kde se dozvíte to nejpodstatnější z aktuálního dění a můžete jej snadno přeposlat dále. Přihlásit se můžete zde. Máme také facebookovou a instagramovou stránku, kde informujeme o aktuálním dění a zveme na naše akce a aktivity. Pokud máte zájem o problematiku nadání v rámci svého dalšího vzdělávání, podívejte se na naši nabídku DVPP.