
V neděli 18. 5. se najmladší Talneťáci sešli na hasičském hřišti v Braškově, kde se pod taktovkou dobrovolného hasiče Lukáše Kováře pustili do boje s červeným kohoutem. Nejprve si vyzkoušeli zapalovat oheň křesadlem, třením, sirkami i zapalovačem a zjistili, co je trojúhelník hoření. Pak si vyrobili olejovou lampičku a vlastní hasicí přístroj z lahvičky, brčka, zkumavek, octa, jaru a jedlé sody. Po vzájemném uhašení plamínků i ostatních účastníků přišel na řadu opravdický práškový hasicí přístroj!
Po obědě pak následoval ukázkový poplach, seznámení se s hasičskou výzbrojí a závody přes překážky, které ukázaly, jak moc je fyzicky náročné být dobrým hasičem.
A i když se na nás zprvu šklebila zamračená obloha, nakonec se z mraků vylouplo slunce a my si mohli úspěšně zkusit i zapálení ohně lupou!
A tak se tato pro Talnet trochu netradiční akce nesmírně povedla a nejmladší Talneťáci z ní odcházeli spokojení a zase o něco více zapálení 🙂


